top of page
undraw_online_connection_6778.png

גילית צורך שוק,
יש לך פתרון... ומה עכשיו?

אנחנו כאן, בדיוק בשביל זה!

נעים להכיר

יש לנו צוות מנוסה, ניסיון עשיר ההבנה המעמיקה של הדרך אותה יש לעבור בדרך לסטארט- אפ מצליח  ומעל לכל יש לנו קשרים ענפים בארץ ובעולם.

בואו להצליח איתנו!

תכנון

רעיון מעולה זה טוב, טוב יותר לשלב רעיון מעולה עם עבודה נכונה, אבל הכי טוב לקבל כלים מעשיים ומדויקים כדי להפוך את הרעיון המעולה לסטארט-אפ יציב ומצליח. תכנון נכון והבנת השוק הוא שם המשחק. קדימה, לעבודה!

ייעוץ

למה להתמודד לבד כשאפשר לקבל המון עצות וטיפים? יש לנו המון ניסיון ואנחנו כאן כדי לעזור!

עוזרים לסטארט-אפים לצמוח במהירות

undraw_code_typing_7jnv.png

שורה ארוכה של פעולות ומשתנים ניצבת בפני המבקשות והמבקשים להפוך רעיון לעסק ממשי וריווחי הפועל בהצלחה בזירה תוססת ותחרותית. שלל בעיות, קשיים ואילוצים ניצבים בפני יזמות ויזמים בדרכם להפוך רעיון, מעולה ככל שיהיה, לעסק בר קיימא, יציב ומבוסס. אחוז ההצלחה של חברות סטארט-אפ עומד על 10%, מכאן ש-9 מכל 10 חברות סטארט-אפ נכשלות, ואינן מצליחות להחזיר ליזמים ולמשקיעים את השקעתם. הסיבות לאי-הצלחה מגוונות: שמרנות של השוק, עוצמת צורך חלשה, מודל עסקי לא בשל, זירה תחרותית, מחלוקות בין היזמים, אסטרטגיה עסקית שגויה ועוד.

הפורום הישראלי ליזמות EFI שם לו למטרה לסייע ליזמיות וליזמים במסעם הארוך והוא מספק שירותי ייעוץ מקצועי ברמה גבוהה, יוזם ומפיק סדנאות, תכניות אקסלרציה וכנסים מקצועיים, המוצעים ליזמים במחירים מסובסדים. כל זאת על מנת להקנות ליזמיות וליזמים את הידע החסר להם, ללוות אותם בדרכם העסקית ולהוות גשר בין הדמיון למציאות, העשויה להיות מאתגרת, לא צפויה ורצופת מהמורות. 
פעילות הפורום אינה מוגבלת לבוגרי MIT והיא פתוחה בפני כל בעלות ובעלי עניין ללמוד ולהכיר את התחום היזמי, הכלים והדרכים להקים חברת סטארט-אפ מצליחה בדגש על הקניית עקרונות היזמות ומתן ארגז כלים מעשיים לכולן ולכולם -  ללא הבדל דת, גזע ומין. 

הרעיון שלכם, הכלים שלנו 

undraw_Data_points_re_vkpq.png

תוכניות הפורום הישראלי ליזמות EFI מלמדות יזמות ויזמים את סודות ההקמה, ההצמחה והניהול של חברת הסטארט-אפ, באופן שיגדיל את סיכוייה להצליח בזירה תחרותית וקשה. אין מדובר בפתרון קסם או מתכון מנצח - כאלה אין בנמצא, אך מתוך ניתוח אירועי כשלון והצלחה אנו מפתחים אצל היזמות והיזמים את ההבנה אודות השאלות שעליהן ועליהם לחקור: מהם תנאי השטח, הדינמיקות והתהליכים המאפיינים את הדיאלוג עם השוק? מי הם גורמי מימון, ספקים ולעיתים גם מתחרים בשוק זה? מהו אוצר המילים והנוהגים המקובלים בתחום? איך מגדירים תפקידים בחברה? ומה בעניין שיווק?

מפגשי הפורום הישראלי ליזמות EFI מחדדים את הבנת האתגרים העצומים העומדים בפני יזמות ויזמים טכנולוגיים: ניתוח שווקי יעד ומתחרים קיימים ופוטנציאליים, הבנת כשלי שוק אפשריים והכנת דרכי פעולה להתמודדות עם כשלים אלה בשיטות חדירה לשווקים חדשים, חישוב עלויות הכרוכות בפעילויות שונות, והדרכה איך לבנות תחזית תזרים מזומנים. דגש מיוחד ניתן להתמודדות עם אתגרי בניית צוות מאוזן וחזק  ובהתמודדות עם משברים - לחם חוקם של יזמות ויזמים בהייטק.

כלים
ייעוץ

הניסיון שלנו לשירותכן 

undraw_fitting_piece_iilo.png

דוגמאות לעשייה שלנו:

תכנית האצה בחברה הערבית: הפורום מקיים פעילויות בחברה הערבית, על מנת לעודד יזמות ויזמים להשתלב בחברות סטארט-אפ קיימות ולהקים חברות סטארט-אפ חדשות, ובכך להביא למיצוי כלכלי את היכולות המשמעותיות של נשות ואנשי הטכנולוגיה מהחברה הערבית, המתקשים להשתלב בעולם ההייטק באורח מלא. דוגמה בולטת לפעילות זו היא תוכנית ההאצה ליזמות ויזמים מהחברה הערבית של מרכז המו"פ במשולש (כפר קרע), בשיתוף בין-ארגוני של הפורום הישראלי ליזמות (לשעבר פורום MIT ליזמות) ורשת היזמות הגלובלית בישראל. 

תחרות טכנולוגיות נגד טרור של משרד ההגנה האמריקאי: פרויקט בתקציב של למעלה מ-400 אלף דולר, דרכן נחשפות חברות ישראליות ללקוחות אמריקאים חשובים, המוביל בהכרח לצמיחה משמעותית שלהן.

תוכניות אקסלרציה וליווי:

במהלך השנים קיים הפורום מפגשים, סמינרים, קורסים ופעילויות הנחייה וייעוץ לחברות ישראליות משמעותיות ממגוון תחומים: מירביליס (לימים ICQ),  OmniVee (שנמכרה במחיר של פי עשר על ההשקעה), Mind-CTI (החברה הישראלית הראשונה שהונפקה בנאסד"ק, שהוקמה ומנוהלת ע"י אישה),  M-Systems (שפיתחה את הדיסק און קי ונמכרה בסופו של דבר לסאנדיסק במיליארד וחצי דולר). עם בוגרי קורסי היזמות שלנו נמנים היזמים ירון קאופמן (OneHourTranslation היא חברת התרגום הגדולה בעולם), עמית דרור (Nano Dimension הגיעה לשווי 200 מיליון ש"ח בתוך 3 שנים מיום הקמתה, והיא נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק), אורן בוימן (Magisto נרכשה ע"י ענק הסטרימינג VIMEO ב-100 מיליון דולר), ואחרים.

ניסיון

הצוות שלנו

undraw_data_trends_b0wg.png

הפורום הישראלי ליזמות EFI בולט בנוף היזמות העסקית בזכות הצוות המנוסה, הניסיון העשיר, ההבנה המעמיקה את דרך החתחתים שעל היזמיות והיזמים לעבור בכל שלבי היזמות הטכנולוגית - עסקית, ומעל לכל בזכות הקשרים הענפים שמקיים הפורום עם מיטב נשות ואנשי העסקים, המנהלות והמנהלים במשק הישראלי בתעשיית ההייטק, פודטק והטכנולוגיה בארץ ובעולם.

הנהלת הפורום מונה בין השאר: מרטין גרסטל (ALZA נמכרה לחברת ג'ונסון & ג'ונסון בסכום של 11 מיליארד דולר), היידי ברון (מתמחה ברישום מקצועי של פטנטים מורכבים, לצד בניית אסטרטגית קניין רוחני), עמיר מילוא (חברת הביג דטה Equivio הוקמה עוד ב-2005, פורצת דרך בתחומה, נרכשה על ידי מיקרוסופט),ד"ר שמעון אקהויז (סינרון הונפקה בנאסד"ק והגיעה לשווי של מיליארד דולר), ארמנדו ויטרי (יזם ומשקיע אנג'ל, עם התמחות בתחום ה-Generative AI) וישי גרין (אוניגמה נרכשה על ידי מקאפי פחות משנתיים לאחר הקמתה, סולוטו נמכרה לחברה האמריקאית אוריון ב-100 מיליון דולר). את העמותה מובילה אלה מטלון, אלה מטלון, מומחית בתחום היזמות הייטק, ומשקיעת אנג'ל, אשר הרצתה באוניברסיטאות מובילות ויעצה למאות חברות בישראל ובחו"ל.

צוות
bottom of page